A szervezet megnevezése: Musica Divina Egyesület
A szervezet címe: 2440 Százhalombatta, SZENT ISTVÁN TÉR 11.
Szöveges beszámoló
a 2016 évi beszámolóhoz és mérleghez
Kelt: Százhalombatta, 2017. március 10.
Dr. Tóth Béla
a szervezet elnöke
Egyesületünk adatai:
Adószám: 18519802-1-13
Bírósági bejegyzés száma: TE 6541
Fő tevékenység 9499. M.n.s. egyéb közösségi, társadalmi tevékenység
Civil szervezet célja szerinti besorolása és kódja:
2.1. Kulturális tevékenység
2.1.1. kód: 1.
Egyesület formája: 3.1. egyesület
Jogállása: civil szervezet
Egyesületünk adatai megtalálhatóak:
http://birosag.hu/allampolgaroknak/civil-szervezetek/civil-szervezetek-nevjegyzeke-kereses
Musica Divina Egyesület nyilvántartási-szám: 13-02-0006541
OTP számlaszám: 11742135-20022356
e-mail cím: musicadivinaegyesulet@gmail.com
Web cím http://szentistvankorus.hu/
A Musica Divina Egyesület a Szent István Kórus által kifejtett kulturális misszió és művészeti célkitűzések megvalósításához szükséges anyagi és humán források megteremtése érdekében jött létre.
Az egyesületi, és támogató tagok, valamint önkénteseink segítségével, az elmúlt évek során szervezett és lebonyolított jótékonysági rendezvények, a magas színvonalú egyházi és világi zenei kultúra terjesztését hivatott koncertek, majd az azt követő szeretetvendégségek megszervezése és lebonyolítása arra ösztönöz minket, hogy merjünk nagyot álmodni ebben az évben, hiszen a Szent István templomunk ebben az évben ünnepelte felszentelésének 20. évfordulóját.
Tövid történeti visszatekintés: A Szent István templom, a Százhalombattai Római Katolikus Egyházközség harmadik temploma. Ünnepélyes alapkő-letételére 1995-ben került sor. Az építkezést a Dominus Vobiscum Alapítvány irányította. A költségeket az alapítvány külföldi és belföldi adományokból finanszírozta.
A templomot Makovecz Imre Kossuth-díjas építész tervezte, és 1996. augusztus 20-án dr. Takács Nándor akkori székesfehérvári megyéspüspök szentelte fel. A templom otthont ad Molnár László ötvösművész munkáinak, Gácsér Kata iparművész Toporci Madonna szobrának, Petrás Mária kerámia Keresztútjának, Kovács Jenő táblaképeinek.
A templom, a felszentelésétől kezdődően helyet ad szakrális koncerteknek, kiállításoknak, gyermekprogramoknak, szabadtéri családi eseményeknek, jótékonysági rendezvényeknek. Az itt folyó egyházi és szabadidős programok megálmodásában és kivitelezésében az egyházközség és civil szervezetei mellett a mi kórusunk és a kórushoz tartozó egyesületünk eddig is aktívan részt vett.
A jubileumi év alkalmából nagyszabású programsorozat terveztük és sikeresen meg is valósítottuk azokat. Programjaink felsorolása:
Első rendezvényünk 2016. május 06. (péntek) 19 órai kezdettel az ünnepi nyitóhangverseny volt:
A nyitóhangversenyen az egyházközség két zenei együttese mutatkozott be: a Szent István Kórus és a Noé bárkája zenekar.
A hangverseny előtt filmvetítés keretén belül elevenítettük fel a résztvevők számára a Szent István templom építését, a felszentelés ünnepi pillanatait, a támogatókat, az azóta eltelt évek felejthetetlen egyházi, kulturális eseményeit.
A nyitó koncerttel egy időben nyílt meg Szekeres Erzsébet textilművész Árpád-házi magyar szentek és boldogok c. tárlata.
Második rendezvényünk 2016. július 9. (szombat) 19 órakor kezdődő Tű és ragyogás kiállítás megnyitásával vette kezdetét:
A kiállítás Radóczy Mária Németországban élő művész tűzzománc képeit mutatta be. A kiállítás július 09-23-ig volt megtekinthető.
A harmadik rendezvényünk: 2016. november 12. (szombat) 19 óra Szent Márton év alkalmából, Mesélő töredékek az ókorból c. kiállítás volt.
A Szent Márton-évhez kapcsolódva Bércesi Ilona festett kőtáblái az ókorról meséltek. A kiállítás november 12-13-ig volt megtekinthető.
A negyedik rendezvényünk: 2016. december 09. (péntek) 19 órakor kezdődő Ünnepi záróhangverseny volt:
A záró koncerten egy különleges, Magyarországon ritkán hallható francia zeneszerző, H. Tomasi Messe de la Nativité c. miséjét mutatta be a Szent István Kórus női kara, neves énekes- és hangszeres szólistákkal együtt. Vezényelt Könözsi Vera. A provanszi zenei hagyományokon nyugvó éjféli mise egyik érdekessége volt, hogy megszólalt a ritkán hallható és látható hangszer, mint pl. a galoubet.
Valamennyi rendezvényünket szeretetvendégséggel zárjuk, ahol a bőségesen terített asztalok mellett kellemes beszélgetéseket bonyolíthattak a vendégeink.
Nem feledhetjük el, hogy ez év őszén, Domonkos Béla Érden élő szobrászművész tiszteletére is tartottunk egy nagyon szép estét, mely rendezvényünket szintén szeretetvendégséggel zártunk. Béla bácsi 2016. nyarán elnyerte a Magyar Örökség Díjat, amit a MTA épületében vehetett át. Ebből az alkalomból szerveztünk Béla bácsi számára egy szép műsoros esetét, de sajnos Béla bácsi a rendezvényünk előtti napon elesett és eltörte a vállát, így legnagyobb sajnálatunkra nem volt jelen a tiszteletére megrendezett estén, de másnap elmentünk hozzá Tóth doktorral és beszámoltunk mindenről, és elvittük részére szerény ajándékainkat.
A felsorolt, egész évet átölelő rendezvény sorozatunkhoz sikeres pályázatokon elnyert támogatásokból biztosítottuk az anyagi feltételeket, és emellett az Egyházközség támogatásában is részesültünk.
Egyesületünk minden lehetséges pályázaton részt vett, melynek eredményeként az Emberi Erőforrások Minisztériumától 250.000.-Ft-os, de 280.000.-Ft-val elszámolandó pályázati pénzt kaptunk. A Közjóért Alapítványtól 300.000.-Ft támogatásban részesültünk, amit kizárólag a decemberi záró koncert honoráriumaira számolhattunk el. Jelen beszámoló megírása előtt, januárban és februárban mindkét pályázati pénzzel a pályázati szerződéseknek megfelelően, mint elektronikus, mind papír alapú bizonylatok és beszámolók megküldésével elszámoltunk.
Az Egyházközségtől jelentős, több száz ezer forintos támogatást kaptunk, folyamatosan az év során, melynek számlás kiadásai nem a mi mérlegünkben szerepelnek, mivel a számlák az Egyházközség nevére kerültek kiállításra és elszámolásra.
Pályázatot nyújtottunk be a Barankovics Alapítványoz, és a Százhalombatta Önkormányzathoz is, de ezek a pályázataink sikertelenek lettek.
Egyesületünkben a vezető tisztségviselőknek, sem a karnagynak anyagi, vagy egyéb juttatást nem nyújtunk, mivel felsorolt személyek az egyesületi munkájukat ellenszolgáltatás nélkül, társadalmi munkaként végezik.
Az előkészítésben és kivitelezésben igen szép számú önkéntes vett részt, ételadományokkal, és/vagy aktív, segítő közreműködéssel. Ez évi rendezvénysorozatunk kiváló közösségformáló erőnek bizonyult, melynek köszönhetően létrejött egy stabil, biztos önkéntes csapatunk, melyre méltán lehetünk büszkék.
Mérleg szerinti 2016 évi bevételeink:
Tagdíjakból (tagjaink száma 10 fő) 25.000.-Ft
Magánszemélyek adományai: 105.000.-Ft.
Pályázatokból: 550.000.-Ft
Mindösszesen: 680.000.-Ft
Mérleg szerinti 2016-évi kiadásaink:
Zongora javítás költsége, bankköltségek, számlavezetési díjak, postaköltségek, egyéb ügyviteli, vagy nyomdai díjak és honoráriumokra kifizetett összeg: 680.000.-Ft
A 2016-évi záró pénzkészletünk a 11742135-20022356 sz. bankszámlánkon: 89.515.-Ft, a pénztárban: 14.485.-Ft, összes forrásunk, azaz záró, Mérleg szerinti pénzkészletünk: 104.000.-Ft, azaz egyszáznégyezer forint.
k.m.f.