2017 –

Szent

László-év

 

 

 


PROGRAMOK A

MUSICA DIVINA EGYESÜLET RENDEZÉSÉBEN

2017. június 27. kedd 18:00 óra Szent László templom

"Csillagok között fényességes csillag..."

A magyar hagyomány lovagkirálya, Szent László

elõadó: Harangozó Imre tanár, néprajzkutató, hitoktató

Vásár helyszín: Szent László templom

termékek: az elõadó saját könyvei, Bércesi Ilona keramikusmûvész Szent László életéhez kapcsolható kerámiái és más kézmûves termékek

A belépés díjtalan. Az egyesület hálásan fogadja az adományokat.

2017. július 21. péntek 18.00 óra Szent László templom

Szent László ábrázolások, arcrekonstrukció

elõadó: Prof. Dr. Prokopp Mária egyetemi tanár

Vásár helyszín: Szent László templom

termékek: az elõadó saját könyvei, Bércesi Ilona keramikusmûvész Szent László életéhez kapcsolható kerámiái és más kézmûves termékek

A belépés díjtalan. Az egyesület hálásan fogadja az adományokat.

2017. okt. 21. szombat 19:00 óra Szent István templom

Szent László, magyarok fényes lámpása - koncert

Közremûködnek:

Kárászy Szilvia - harangjáték

Szvorák Katalin .  ének

Musica Historica Együttes /mûvészeti vezetõ : Csörsz Rumen István

Vásár helyszín: Szent István templom

termékek: a programokban szereplõ  elõadók saját könyvei,

Bércesi Ilona keramikusmûvész Szent László életéhez kapcsolható kerámiái és más kézmûves termékek

A belépés díjtalan. Az egyesület hálásan fogadja az adományokat.

Szeretetvendégség

helyszín: Szent István templom, közösségi terem

Az egyesület fenntartja a változtatás jogát!

Augusztus az év nyolcadik hónapja a Gergely-naptárban, és 31 napos. Nevét a híres római császárról Augustus Octavianusról kapta. Az, hogy ez a hónap – különös módon – a július után szintén 31 napos, annak köszönhető, hogy Augustus császár ugyanannyi napot akart, mint amennyi a Caesarról elnevezett júliusban van. Augustus ezt a hónapot odahelyezte, amikor Kleopátra meghalt. Mielőtt Augustus átnevezte ezt a hónapot augusztusra, latinul Sextilis („hatos”) volt a neve, utalva arra hogy eredetileg ez volt a hatodik hónap a római naptárban, amely kezdetben még a márciussal kezdődött.

A 18. századi nyelvújítók szerint az augusztus: hévenes. Az Arvisurák szerint Újkenyér hava. A népi kalendárium Kisasszony havának nevezi.

 

 

Boldogságos Szűz Mária mennybevétele

 

Akkor így szólt a Megváltó: ,,Legyen a ti elgondolásotok szerint!'' És megparancsolta Mihály főangyalnak, hogy hozza le Szűz Mária lelkét. És íme, Mihály főangyal elhengerítette a követ a sírbolt ajtajából, és így szólt az Úr: ,,Kelj fel, Kedvesem, Szépségem, ki nem vetted magadra a nemzésből eredő romlást, ki nem szenveded el sírodban a test felbomlását!''Hallgassuk a természetet!A nyár egyik madárhangja - a sárgarigó:https://www.youtube.com/watch?v=nzE2cPc_VPw

Hallgassunk zenét!


W. A. Mozart - KV 85 /73s  a-moll Miserere 

 
 


Hallgassunk zenét!
 

Gregorio Allegri: Miserere mei, Deus


https://www.youtube.com/watch?v=nKj1iK2WKS8

Magyari Lajos: 
Lázár Mihály üzenete

"A rácsokon túl, ím felkel a nap,

s apró zajokkal jön a reggel.
Ott lépdel most, túl falakon…
Fényt iszik  a szomjas ember.

Fényt iszik az, ki fényre szomjas,
lelkét csordultig teletölti -
aki ily itallal oltja szomját,
tán nem is lehet azt megölni,"2017 - SZENT LÁSZLÓ - ÉVÜdvezlégy kegyes Szent László király


Szent László küzdelme a pogány vitézzel. Kakaslomnic (Szlovákia), freskó

Kedves Barátaink! Kedves Érdeklődők! Kedves Mindnyájan!


A százhalombattai Musica Divina Egyesület szeretettel hív minden érdeklődőt a Szent László-év tiszteletére rendezett programjaira. Az ünnepi programokra a belépés díjtalan. A helyszíneken az ünnephez kötődő kézműves termékek, kiadványok vásárolhatók.

Minden érdeklődőt, emlékezőt szeretettel várunk!


 


Gyáva a szívem. Az imák az Égben összeérnek. Uram. Valahogy már késő. Nem tudom rád bízni magam. Noha nem akarom csüggedten tudomásul venni - se magamat, se a bűnösségemet, se téged. De be se akarok csapni senkit. Legföljebb téged. Az ima a szív emlékezetének gyakori ébresztgetése.
Gyakrabban kell emlékezni Istenre, mint ahogyan lélegzetet veszünk. Irgalom Atyja, ne hagyj el. Hogyan tovább? Erre várok tőled választ, mert ez az én kérdésem. Úgy szoktál válaszolni, hogy nem válaszolsz. Szépen tudsz hallgatni, Uram.
Ha kérdezlek, hallgatsz, és ha már nincs több kérdés, az lesz az igazi válasz. Mégis most azt kérdem, mi végre. Ki vagy Te, Uram, és ki vagyok én? Tudom, rossz kérdés. Engedj látnom. Árva szívem holt erét töltsd meg, égi Jóság.


Musica Divina Egyesület

 

Az egyesületet 2013-ban jegyezte be a bíróság. Alapítói a százhalombattai Szent István kórus karnagya, tagjai és civil támogatók voltak. Az egyesület a százhalombattai római katolikus egyházközségen belül működik, de önálló civil szervezet. Az alapító tagok és a jelenlegi tagság kultúra-missziós tevékenységét már a 2 ezres évek eleje óta végzik az egyházközségben.
A tagság a művészeteket gyakorló és tanító, valamint a művészeti ágak iránt érdeklődőkből áll, akik a civil segítők tapasztalt munkájának köszönhetően felejthetetlen művészeti és közösségi programokat hoznak létre.

Kezdőlap
2017. augusztus 21. hétfõ
Feltöltve: 2013-12-12 21:57:25
 A 2013 dec. 6.-án tartott közös koncert felvétele
Feltöltve: 2013-09-06 14:49:42
A Szent István kórus énekel Százhalombattán a  2012 november 4. megemlékezésen.
Feltöltve: 2013-10-30 22:31:51

Megjelenés ideje: 2012.07.04.

előadók:
a százhalombattai Római Katolikus Egyházközség Szent István Kórusa-nőikar
Mézes Gyöngyi -- ütőhangszer
helyszín: Szent István templom -- Százhalombatta
időpont: 2012. április 20.

Feltöltve: 2013-10-30 22:35:07

Megjelenés ideje: 2012.07.04.

előadók:
a százhalombattai Római Katolikus Egyházközség Szent István Kórusa-férfikar
Mézes Gyöngyi -- ütőhangszer
helyszín: Szent István templom -- Százhalombatta
időpont: 2012. április 20.

Feltöltve: 2013-10-30 22:37:58

Feltöltés ideje: 2013.10.12.

Vágatlan felvétel, előnézetre

Feltöltve: 2014-01-02 23:09:40
Bukoviani székely betlehemes 2010
Feltöltve: 2016-05-30 00:12:49
2016. május 6.  20 éves  százhalombattai Szent István templom
Jubileumi ünnepségsorozat nyitórendezvény két programból állt:
1.  Árpád-házi szentek, boldogok című kiállítás Szekeres Erzsébet textilművész munkáiból
2.  Színes muzsika című hangverseny, közreműködött az egyházközség két zenei együttese (Szent István Kórus, Noé Bárkája Zenekar)
Feltöltve: 2017-03-13 09:53:17
A 25 perces kisfilmben a Szent István Templom építésének, felszentelésének és az eltelt 20 évnek a fontosabb eseményei elevenednek meg képekben.